Paweł Hojka koordynatorem ds. dzieci i młodzieży Czarnych

W dniu 01.02.2021 w MKS Czarni Browar Witnica powstała funkcja Trenera Koordynatora ds. Dzieci i Młodzieży, którą sprawować będzie zawodnik drużyny seniorów - Paweł Hojka.

W związku z tą sytuacją postanowiliśmy zadać nowemu trenerowi kilka pytań:

Red: Dzień dobry! Jak czujesz się obejmując stanowisko, którego w naszym Klubie jeszcze nie było?

PH: Dzień dobry! Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie! Cieszę się, że zostałem obdarzony tak dużym zaufaniem przez zarząd Klubu. Jestem gotowy na nowe wyzwania i mam nadzieję, że ta funkcja przyniesie wiele korzyści Klubowi, a przede wszystkim młodym zawodnikom.

 Red: Dokładnie. Ta funkcja ma przynieść korzyść młodym zawodnikom. W jaki sposób?

PH: Moim zadaniem w głównej mierze będzie sprawić, aby poziom oraz atrakcyjność zajęć sportowych poszybował w górę. Będę również łącznikiem pomiędzy rodzicami, trenerami, a zarządem Klubu. Moim planem jest, aby dzieci coraz chętniej i w jeszcze większej liczbie uczęszczały na zajęcia.

Red: W takim razie co sprawi, że tak się stanie?

PH: Jest dużo pomysłów! Już w pierwszym miesiącu odbędzie się spotkanie rodziców oraz młodych piłkarzy ze specjalistą w dziedzinie odżywiania sportowców. Odżywianie w dzisiejszych czasach jest kluczowym elementem osiągnięcia sukcesu sportowego, jak również dobrego samopoczucia. W lutym odbędzie się również impreza karnawałowa w formie treningu piłkarskiego. Będzie muzyka, przekąski, napoje oraz oczywiście mecz w przebraniach.

Red: Brzmi świetnie! Skąd takie pomysły ? Jakie jest Twoje doświadczenie w roli koordynatora ?

PH: Funkcja trenera koordynatora to dla mnie zupełna nowość. Uważam jednak, że moje doświadczenie pozwoli mi godnie pełnić tę rolę. W przeszłości prowadziłem już jako trener drużyny młodzieżowe w Kostrzynie oraz Słońsku. W Słońsku prowadziłem również przez dwa sezony drużynę seniorów i myślę, że z dobrym skutkiem. W młodości miałem również szczęście szkolić swoje umiejętności w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce tj. Amice Wronki. Był to dla mnie wspaniały okres, który pokazał mi czym pachnie profesjonalna piłka i profesjonalnie prowadzony klub. Jestem również absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolski ze specjalizacją Trener Piłki Nożnej.

Red: W takim razie trzymamy kciuki. Czy jest coś co chciałbyś przekazać kibicom, rodzicom oraz młodym zawodnikom?

PH: Ja również trzymam kciuki za to żeby się udało. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się poprawić funkcjonowanie Klubu. Liczę na pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców, bo przecież chodzi o dobro dzieci, jak również Klubu. Wszyscy gramy do jednej bramki! TYLKO CZBW !!


ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO MKS CZARNI BROWAR WITNICA JUŻ DZIŚ!
Kontakt do trenera koordynatora ds. dzieci i młodzieży:
Paweł Hojka - tel. 691 535 252.

SPONSORZY