Mariusz Janowiak powraca na ławkę trenerską Czarnych Browar Witnica

Po przegranym na własnym boisku meczu z Piastem Czerwieńsk Zarząd Klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Radosławem Bułgajewskim, który prowadził zespół od 12 lipca br., czyli przez całą rundę jesienną.
W tym okresie Czarni wygrali zaledwie 2 z 17 meczów ligowych, ponadto 4 zakończyły się remisem, a 11 porażką, co dało 10 punktów i ostatnie miejsce w tabeli ligowej po I rundzie rozgrywek (bilans bramkowy 17:35).

Słabe wyniki poskutkowały decyzją Zarządu o nawiązaniu współpracy z nowym trenerem - Mariuszem Janowiakiem.

Trener Janowiak pracował już w naszym Klubie w okresie 10.01.2017-22.05.2018. W tym czasie drużyna pod jego wodzą rozegrała 43 mecze ligowe (15 wygranych, 13 remisów i 15 porażek, bramki: 60:65) oraz 5 spotkań pucharowych (4 wygrane, 1 porażka, bramki 14:12).

Zadania jakie Zarząd postawił przed nowym trenerem, to wprowadzanie do pierwszego zespołu jak największej liczby wychowanków Klubu oraz w miarę możliwości walka o utrzymanie w IV Lidze Lubuskiej.

Mariusz Janowiak - sylwetka:

Absolwent ZWKF w Gorzowie Wlkp. Trener z licencją UEFA A / Elite Youth (licencja upoważnia do prowadzenia zespołów seniorskich do II ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów). Pracę trenerską zaczynał jako instruktor piłki nożnej. Specjalizował się w pracy z dziećmi i młodzieżą, za co w 2013 r. otrzymał nagrodę Najlepszego Trenera zespołów młodzieżowych w województwie lubuskim. W 2012 r prowadził Kadrę OZPN Gorzów Wlkp., która reprezentowała Polskę w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowych na świecie. Pytany o największe doświadczenie w pracy trenerskiej odpowiada: ,,możliwość prowadzenia zespołu w meczu międzypaństwowym na Stadionie Narodowym przy 35 000 publiczności”.
W ostatnim czasie prowadził grupy młodzieżowe Stilonu Gorzów, Zjednoczonych Przytoczna (klasa okręgowa) oraz TKKF Stilon Gorzów (kobiety, III liga).


Ważniejsze osiągnięcia prowadzonych drużyn:
- I miejsce (Warszawa) w finale ogólnopolskiego turnieju i prawo reprezentowania Polski w finale światowym Danone Nations Cup 2012 (OZPN Gorzów Wlkp.);
- dwukrotny mistrz województwa lubuskiego (GKP Gorzów Wlkp.);
- wicemistrz województwa lubuskiego (GKP Gorzów Wlkp.);
- czterokrotny halowy mistrz OZPN Gorzów Wlkp. (GKP Gorzów Wlkp.);
- I miejsce w turnieju Żak Cup Warta Poznań na otwartych boiskach (GKP Gorzów Wlkp.);
- III miejsce w turnieju Arka Gdynia Cup (OZPN Gorzów Wlkp.).

Indywidualne osiągnięcia wychowanków:
- debiut w reprezentacji Polski z Finlandią za kadencji selekcjonera Jerzego Brzęczka, indywidualna nagroda Odkrycie Roku w Ekstraklasie, młodzieżowy reprezentant Polski wszystkich kategorii wiekowych, (kluby: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin - Cagliari Calcio od sezonu 2019/2020);
- zaproszenie na konsultacje selekcyjne młodzieżowej reprezentacji U 15;
- młodzieżowy reprezentant Polski do lat 21, podstawowy zawodnik CLJ Pogoń Szczecin, obecnie na wypożyczeniu do Górnika Łęczna;
- transfer do Widzewa Łódź w 2018 r., następnie III liga wielkopolska;
- zawodnik III ligowej Stali Brzeg;
- podstawowy zawodnik w Stilonie Gorzów Wlkp. w sezonie 2021/2022;
- młodzieżowiec w III ligowej Warcie Gorzów w sezonie 2018/2019.

SPONSORZY