Spadek do "okręgówki" i zmiana trenera. Wiesław Koronowicz za Tomasza Jeża.

Czarni Browar Witnica do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w IV Lidze Lubuskiej. Niestety wysoka porażka w ostatnim meczu w Zbąszynku sprawiła, że po 25 latach ponownie zagramy w Klasie Okręgowej (w tym czasie zespół z Witnicy rozegrał 23 sezony w IV Lidze i 2 sezony w III Lidze). 

Po zakończeniu rozgrywek Zarząd Klubu podziękował za pracę trenerowi Tomaszowi Jeżowi, który prowadził zespół przez 1 sezon. Drużyna pod jego wodzą wygrała 10 z 30 meczów, 5 zremisowała i poniosła 15 porażek, przy bilansie bramkowym 44:65. Jak się okazało do utrzymania zabrakło niewiele, bo zaledwie 1 punktu.

1 lipca podczas spotkania z zawodnikami, Zarząd Klubu przekazał informację, że drużynę jako trener obejmie Wiesław Koronowicz, który w przeszłości kilkukrotnie pełnił tę funkcję. Zadaniem W.Koronowicza będzie walka z zespołem o szybki powrót do IV Ligi oraz stopniowe wprowadzanie do seniorskiej piłki witnickich juniorów.

Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami obecnej kadry i w niedługim czasie będzie wiadomo kto zostanie, a kto odejdzie z Klubu.

Pierwszy trening został zaplanowany na Stadionie Miejskim w czwartek, 11 lipca, o godzinie 17:30.

Zapraszamy wszystkich zawodników, chętnych do reprezentowania CzBW w Klasie Okręgowej.

SPONSORZY